Blog

Myślisz o odchudzaniu? Szukasz dietetyka we Wrocławiu? Nie czekaj na początek roku, tylko zacznij już dziś razem z dietetykami z Centrum Dietetycznego Nutri-Med. Badania potwierdzają, że większość postanowień noworocznych nie zostaje zrealizowana. Wobec tego lepiej zacząć pracę nad zdrowym żywieniem już teraz, a w tym zdecydowanie pomogą dietetycy. Specjaliści dobiorą dietę pod Twoje preferencje żywieniowe i będą najlepiej wiedzieć jak zmotywować do zmian. Dlaczego spośród dietetyków we Wrocławiu warto skierować się do Centrum Dietetycznego Nutri- Med? Nasi specjaliści mają wieloletnie doświadczenie w pracy z klientem i dobierają indywidualne zalecenia żywieniowe, zwracają uwagę nie tylko na preferencje kulinarne, ale także wiele innych aspektów, m.in. ilość czasu na gotowanie, rodzaj wykonywanej pracy zawodowej, dostępność składników, wykorzystywanie rozpoczętych opakowań, informację czy pozostali członkowie rodziny będą korzystać również z tego samego menu. Staramy się uczyć racjonalnego odżywiania, a nie stosować jedynie diet.

Skóra- największy organ ludzkiego ciała- przechodzi wiele procesów i zmian, które prowadzą z czasem do zaniku jędrności, starzenia i utraty blasku. O jędrnej skórze mówi się wtedy, gdy jest ona sprężysta, napięta, gładka, dobrze nawilżona, o jednolitym kolorycie i pełna blasku. Jędrność skóry zależy przede wszystkim od stanu włókien kolagenowych i elastynowych. Są to białka budulcowe skóry stanowiące rusztowanie dla komórek. Niestety wraz z wiekiem ulegają zmniejszeniu. W skórze wraz z wiekiem maleje także zdolność do zatrzymywania wody. Ilość produkowanego serum ulega zmniejszeniu, co również wpływa na wysuszenie skóry. Spada zawartość kwasu hialuronowego oraz innych związków, które pomagają w utrzymaniu dobrego nawilżenia skóry. Wszystkie te zmiany powodują, że skóra się starzeje, tworzą się zmarszczki, bruzdy, narasta wiotkość skóry, szczególne w delikatnych partiach ciała: dekolt, szyja, i powieki. Rodzaj cery również ma wpływ na szybkość utraty jędrności skóry. Cera sucha i delikatna jest bardziej podatna na ten proces niż cera przetłuszczająca się, gruba.

Starzenie się organizmu jest naturalnym etapem ludzkiego życia. Tempo starzenia zależy od wielu czynników: środowiskowych, genetycznych, stylu życia oraz opieki medycznej. W starzejącym się ciele zachodzi wiele zmian m.in. tkanki ulegają odwodnieniu, są mniej elastyczne, zmniejsza się masa mięśniowa, a kości ulegają stopniowej demineralizacji. Zmniejsza się również intensywność odbudowy tkanek, odporności na choroby, układ nerwowy jest mniej aktywny. Starość jest nieunikniona, ale zniedołężnienie nie jest konieczne i są sposoby, żeby przedłużyć młodość i dobrą kondycję organizmu.

Rozstępy to podłużne, wrzecionowate pasma, które mogą tworzyć się u kobiet na skórze ud, brzucha, pośladków i piersi, a u mężczyzn w okolicach krzyżowo-lędźwiowych. Powstają na skutek nadmiernego rozciągania i zerwania sieci włókien kolagenowych. Ten defekt skóry tworzy się przy zaniku jej sprężystości. Rozstępy początkowo mają zabarwienie czerwone, z czasem jaśnieją i stają się mniej widoczne, mają postać srebrzystobiałych cienkich blizn, których bardzo trudno jest się pozbyć. Rozstępy obserwuje się w starszym wieku, ponieważ dochodzi wówczas do zwyrodnienia i zaniku sprężystości włókien kolagenowych. Występują też często o osób otyłych, po gwałtownym chudnięciu, u kobiet ciężarnych i okresie dojrzewania.

Kobiety w ciąży powinny odżywiać się zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami racjonalnego żywienia. Żywienie w tym okresie powinno zapewnić prawidłowy przebieg ciąży i rozwój płodu, a jednocześnie zapewnić zdrowie i dobrą formę matce.

 Celllulit, zwany skórką pomarańczową, to grudki tłuszczu, które w naturalny sposób odkładają się na udach, pośladkach, a czasami na górnej części ramion i podbrzusza. Problem ten dotyczy większości kobiet. Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele, na niektóre z nich nie masz wpływu, np. uwarunkowania genetyczne, wiek lub zaburzona gospodarka hormonalna. Zbyt duże ilości estrogenu powodują, że tłuszcz jest magazynowany pod powierzchnią skóry. Wraz z wiekiem skóra staje się mniej elastyczna, cieńsza, a grudki i nierówności są bardziej widoczne. Nieodpowiedni styl życia oraz niewłaściwa dieta również nie pozostaje bez znaczenia w przypadku tworzenia się skórki pomarańczowej.