We wrocławskiej poradni dietetycznej Nutri-Med mogą Państwo przeprowadzić Wodorowe Testy Oddechowe badając SIBO (Small Intestinal Bacterial Overgrowth), czyli zespół przerostu bakteryjnego w jelicie cienkim.

WODOROWY TEST ODDECHOWY - SIBO - CENNIK 

Czas trwania: 180 minut, odczynnik laktuloza lub glukoza (na życzenie pacjenta)

Cena 150 zł 

Przerost Flory Bakteryjnej – Test SIBO Wrocław

SIBO - zespół przerostu bakteryjnego, czyli pojawienie się i wzrost bakterii w jelicie cienkim, które naturalnie bytują w jelicie grubym. SIBO nawet w 84% przypadkach jest przyczyną rozwoju jelita drażliwego.

Konsekwencje SIBO, to nie tylko przeróżne objawy gastryczne (biegunki, zaparcia, wzdęcia, uczucie przelewania), ale także zespół złego wchłaniania i co za tym idzie niedobory witamin i minerałów, które wywołują kolejne problemy zdrowotne.

Wskazania do wykonania testu SIBO:

  •     Diagnostyka objawów gastrycznych: wzdęcia, „przelewanie” i uczucie pełności w jamie brzusznej, częste odbijanie, gazy, kolki, refluks, nudności, wymioty, biegunki, bóle brzucha;
  •     Diagnostyka anemii i złego wchłaniania;
  •     Zespół jelita nadwrażliwego;
  •     Podejrzenie SIBOS (Small Intestinal Bacterial Overgrowth Syndrome; zespół przerostu bakteryjnego jelita cienkiego);
  •     Diagnostyka złego wchłaniania cukrów (laktozy, fruktozy, ksylitolu).

Przygotowanie do badania Wodorowych Testów Oddechowych w kierunku SIBO:

  •     zjedzenie lekkiej kolacji; -pomiar na czczo, min. 12 godzin od ostatniego posiłku;
  •     bezpośrednio przed badaniem należy umyć zęby
  •     proszę zabrać przybory toaletowe;


Bezwzględnie przeciwwskazane przed testem SIBO są: alkohol, tytoń, a także gumy do żucia. W dniu poprzedzającym przeprowadzenie testu SIBO należy wystrzegać się ciężkostrawnych i wzdymających posiłków, a także bogatych w fruktozę (owoce, soki) i laktozę (mleko i jego przetwory). Należy odstawić również suplementy witaminowe i leki przeczyszczające.

Przeciwwskazaniem do badania SIBO jest także antybiotykoterapia i wykonana kolonoskopia w przeciągu 4 tygodni przed wykonaniem testu.

TEST SIBO CENNIK WROCŁAW

Czas trwania: 180 minut

Cena obejmuje wodorowy test oddechowy (odczynnik laktuloza) z przygotowaniem i omówieniem wyniku testu - 150 zł

Odczynniki są dostępne w Centrum Dietetycznym Nutri-Med gratis.