BLOG

Mleko i produkty mleczne zawierają szczególnie dużo wapnia, a także białka o wysokiej wartości biologicznej. Warto włączyć je do naszej diety, jeśli nie mamy ku temu przeciwwskazań zdrowotnych (np. alergii na białka mleka) – zaleca dietetyk z Poradni Dietetycznej Nutri-Med Wrocław. Do produktów mlecznych należą również produkowane z ukwaszonego mleka, np. twarogi, a także dojrzewające sery podpuszczkowe - twarde.

Jak powstaje ser?


W dzisiejszych czasach wielu z nas żyje w biegu, przez co czasu na domowe obowiązki czy przygotowanie posiłków zostaje bardzo mało. Jak uchronić się przed „jedzeniem na mieście”, czy co gorsze sięganiem po gotowe, często „śmieciowe” jedzenie? Wystarczy jedynie dobra organizacja, planowanie posiłków z wyprzedzeniem, przemyślane zakupy- zapewnia dietetyk z Poradni Dietetycznej Nutri-Med Wrocław. Pomocną metodą w planowaniu rodzinnego menu może być mrożenie potraw i produktów.

Grill klasyczny czy elektryczny?

Kiedy dni wreszcie stają się przyjemnie ciepłe większość z nas ma ochotę urządzić grilla. Jest okazja do wspólnego biesiadowania na świeżym powietrzu.

Jak najzdrowiej grillować?

Dietetyk z Poradni Dietetycznej Nutri-Med we Wrocławiu zachęca, żeby wypróbować grill elektryczny zamiast klasycznego. Dlaczego?


Sezon na szparagi rozpoczęty. Lubicie szparagi?

Nie trwa on długo, bo tylko kilka tygodni zazwyczaj od połowy kwietnia do końca czerwca. Dlatego jeśli chcemy korzystać ze szparagów teraz nadszedł ich czas w kuchni. Czy warto włączyć szparagi do swojego jadłospisu w okresie wiosenno-letnim? Odpowiada dietetyczka z Poradni dietetycznej Nutri-Med we Wrocławiu.

 

Co to są szparagi i jakie mają właściwości?

Wielkanoc  w wersji fit

Śniadanie Wielkanocne wraz z napojami może dostarczyć nawet 3500 kcal!  Dokładnie tyle potrzeba, żeby przytyć 0,5 kilograma – informuje dobry dietetyk z Centrum dietetycznego Nutri-Med we Wrocławiu.

Jak walczyć z zaparciami? Dietetyk z Poradni Dietetycznej Nutri-Med podpowiada:

 

Zaparcia są bardzo istotnym problemem zdrowotnym w wielu krajach na świecie.

To plaga cywilizowanego społeczeństwa.

Wrocławski dietetyk podaje, że w krajach europejskich występuje u od 6-23% ludzi dorosłych walczących z przewlekłymi zaparciami.

Co to są zaparcia?