Afrodyzjaki - co jeść aby pobudzić popęd seksualny – dietetyk wrocław

Jakie są afrodyzjaki?

W związku ze zbliżającymi się Walentynkami warto na nowo przybliżyć sobie temat afrodyzjaków i zaserwować je swojemu partnerowi na romantyczną kolację - zachęca dietetyk z poradni dietetycznej Nutri-Med we Wrocławiu. Czym są afrodyzjaki i gdzie je znajdziemy - podpowiada dietetyk Nutri-Med we Wrocławiu:

Afrodyzjaki są to substancje, którym przypisuje się właściwości pobudzające popęd seksualny lub potencję. Ich zadaniem jest zwiększenie sił witalnych, pobudzenie apetytu na igraszki, przypisuje się im także magiczną moc wywoływania uczucia zakochania. Nazwa prawdopodobnie wywodzi się od imienia greckiej bogini miłości Afrodyty. Różne zioła i napary były stosowane już od starożytności, jednak prawdziwy rozkwit sztuki tworzenia afrodyzjaków przypada na średniowiecze.

Wiele produktów z naszej kuchni może być użyte jako dodatki zwiększające nasze pożądanie są to przyprawy, owoce, warzywa.

 

Lista najpopularniejszych afrodyzjaków według dietetyka z Wrocławia:

 1. Czekolada – wpływa na wydzielanie hormonów szczęścia (endorfin)

 2. Chili – dzięki obecności kapsaicyny pobudza krążenie krwi i wydzielanie hormonów szczęścia

 3. Imbir – zwiększa dopływ krwi do narządów płciowych

 4. Orzechy, nasiona – oprócz magnezu wpływającego na prawidłową kurczliwość mięśni i kwasów tłuszczowych, mają też znaczną ilość cynku wpływającego na prawidłowe wydzielanie męskich hormonów płciowych.

 5. Czosnek – pobudza krążenie krwi w narządach płciowych

 6. Orzechy brazylijskie i truskawki – dbają o prawidłowy rozwój plemników ze względu na dużą ilość selenu.

 7. Ostrygi i krewetki – źródło cynku ale także fosforu, magnezu

 8. Niewielka ilość czerwonego wina, szampana – pobudza, rozluźnia, nie należy z nim jednak przesadzać, gdyż upojenie alkoholowe wywołuje problemy z erekcją.

 9. Miód – dostarcza łatwo przyswajalnego cukru – fruktozy, zapewni energię na długie wieczory w łóżku

 10. Marchew, ale także banan, melon granat – wzmagają wydzielanie hormonów płciowych

 11. Miłorząb – pobudza krążenie krwi, także w narządach płciowych

 

Dietetyk Wrocław radzi: Z podanych produktów można wyczarować wiele potraw na walentynkową kolację jak np. gorąca czekolada z chili, spaghetti z krewetkami i oliwą aromatyzowaną czosnkiem, szampan z truskawkami czy pieczone banany z miodem.